سفارش تبلیغ
صبا
پروردگارا! دستآورد روزه چیست؟ خداوند فرمود : روزه حکمت می آورد و حکمت، شناخت و شناخت، یقین . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله ـ در شب معراج ـ]
کجایند مردان بی ادعا؟
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» فصل رحمت و مغفرت

فصل رحمت و مغفرت

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله :

" رجب ، " ریزان" نامیده شده است ، چرا که در این ماه ، رحمت خداوند بر امت من فرو می ریزد."

رجب از راه می رسد، قدر حضورش را بدانید که ناگاه خواهیم دید در حال وداع است.

بهارعاشقان و دلدادگان حریم کبریایی فرا رسیده است. ماه رجب فصل روئیدن جوانه های عاشقانه زیستن و ماه شست و شوی دل و جان از زنگارهای گناه و غفلت ، و آماده شدن برای ورود به ضیافت الله اعظم است. کسانی که دل درگرو محبت خدا نهاده اند، لحظه شماری می کنند تا با ورود به ماه رجب وبهره مندی از برکات آن، به درک فیوضات ماه عظیم شعبان موفق شوند و پس از آن بتوانند مدال  لیاقت ورود به ضیافت الهی در ماه رمضان را دریافت نمایند.

ماه رجب ، سراسر نور و فضیلت و رحمت است. شب اول آن که جزء چهار شب برتر سال است و شب زنده داری در آن که بسیار مورد تاکید قرار گرفته ، لیلة الرغائب( اولین شب جمعه ماه) و میلاد ابوالائمه امیرالمومنین علیه السلام تا شب نیمه رجب و ایام مبارک " بیض" که راهیان طریق سلوک به اعتکاف و مناجات با رب جلیل می نشینند وبیست و هفتم رجب که رحمت الهی ظهور کرد و محمد مصطفی صلی الله علیه و آله به رسالت مبعوث شد.

رعایت کنندگان حرمت ماه رجب و عاملین به اعمال آن را " رجبیون" نامند. همانا که در قیامت فرشته ای ندا می دهد:" أین الرجبیون" ، کجایند افرادی که ماه رجب را محترم شمرده و اعمالی از آن را انجام داده اند.

آنان بندگان خالصی هستند که در دنیا و در میان مردم بی نام و نشان زندگی می کنند و آنگاه که ماه رحمت فرا می رسد خود را در نهر نورانی رجب شست و شو می دهند و با دلی صاف و بی آلایش و پاکیزه از غفلت ها، کینه ها و گناهان،خود را برای نزول رحمت های الهی مهیا می کنند.

امام خمینی (ره ) ، این عارف بالله در مورد ماه رجب می فرماید:

" شرافت ماه رجب در زبان ها ، در بیان ها، درعقلها و در فکرها نگنجد. رجب ماه دعا و استغفار است و سفارش زیادی به استغفار در این ماه شده است."

روزه داری دراین ماه ، مورد تأکید قرار گرفته و پاداش فراوانی برای روزه داران به خصوص در روزهای اول، وسط و آخر ماه وعده داده شده است.

حال این ماییم واقیانوسی از معنویت که قدم در بهار آن گزارده ایم تا با همتی خدایی خود را در برابر نفخه الهی که دراین فصل، وزیدن می گیرد قرار دهیم و با دل کندن از تعلقات دنیایی، مقدمات ورود به جاده سلوک را فراهم ساخته و رنگ خدایی بگیریم.

امید است آنگاه که دستان خود را بر آستان الهی بلند می نمائید و به مناجات که زیباترین تجلی روح انسانی است، می پردازید ما را از دعای خیر خویش محروم ننمائید.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سلمان ( پنج شنبه 88/4/4 :: ساعت 12:14 عصر )

»» اعتکاف چیست؟

اعتکاف چیست؟
مقدمه :اعتکاف چیست؟<\/h5>
 
هرگز نمی توان ارزش همه زمانها را برابر دانست، چنان که نمی توان همه مکانها را برابر شمرد. برخی زمانها و مکانها ارزشی والا دارند. ماه رجب ارزشمند است، ماه سلوک و زدودن زنگارهای شیطانی از آیینه دل است؛ ماه ولایت و برافروختن چراغ معرفت در شبستان وجود است؛ ماه رجب گاهِ اعتکاف است. در این ماه، که هنگامه تحول است، عاکفان کوی دوست، با حضور در صحن و سرای دوست، پله های سلوک را پیموده و پله پله به خدا نزدیکتر می شوند. معتکف روزه اش، نمازش، حضورش در مسجد و دیگر اعمالش مایه تقرب است. در خانه دوست، سفره ایی از مغفرت و بخشایش گسترده شده و عاکف با صیقل روح و روان، زنگار گناه از دل می زداید و مهیای ضیافت بزرگ در ماه وصال می گردد. ماهی که عشاق از سفره پرفیض الهی، لقمه های راز بر می چینند و عطر قرآن از ژرفای دل بار یافتگان، مشام جان را می نوازد.
اعتکاف پرورش جسم و جان است، انسان آمیزه ای است از این دو و نیازمند پرورش در ابعاد وجودی خود؛ انسان به دنبال سعادت و کمال است، روح انسان نیازمند نیایش است، مناجاتی شیرین و زیبا، هم کلامی موجودی ضعیف با منشأ قدرتها. از آغاز خلقت تا صحنه رستاخیز، راز و نیاز زیباترین هنر آدمی است.                        
غفلت بد است در برخی موارد بدتر؛ جریان زمان در گذر است و با از دست دادن آهی ماند و افسوسی که به هیچ نیرزد. انسان دشمنی دارد در اوج حیله گری، با چنین دشمنی هوشیاری باید و سرعت در خیرات؛
زمان اعتکاف است. خالق مهربان قرب خلایق می طلبد. در فکر پرورش روح و روان انسان است و مقررات دینی را تشریع می کند. تنوع عبادات به دلیل نیازهای گوناگون انسانی است، هر عبادتی جوابگوی نیازی از اوست. نماز، زنگار غفلت از روان می زداید و صیقل روح و روان است. در روزه، پالایشگاه خلوص و نردبان صعود است. روزه دار پرواز در آسمان عبادت و عبودیت را می آزماید و آیینه قلبش را نورستان خدایی می کند. حج، شرکت در آزمون الهی و قطع تعلقات و دلبستگی دنیوی است. عبادات مالی؛ چون خمس و زکات و صدقات، دمیدن روح ایثار و گذشت در وجود آدمی است. اما اعتکاف، آمیزه ای از چند عبادت با فضیلت است.
روزه که خود عبادتی ارزشمند است شرط اعتکاف است. حضور در مسجد و خواندن نماز هم شرط آن است. عاکف سه روز در مسجد جامع مقیم می گردد و جز برای ضروریات، کوی دوست را ترک نمی گوید. خود را از حلال باز می دارد تا با تمرین بندگی، جهاد با نفس را بیازماید. اعتکاف عهد مودّت و میثاق مجدد با پروردگار است.ادامه مطلب...

نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سلمان ( پنج شنبه 88/4/4 :: ساعت 12:12 عصر )

»» یا امام هادی(ع)

< codeBase=http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,40,0 height=600 width=550 classid=clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000>
pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"
type="application/x-shockwave-flash" width="550" height="600"
quality="high" bgcolor="ffffff" wmode="transparent"/>
 برای سرمستان (فلش) 
 بهشت همراه! 
 شراب‌خواران می‌گریند! 
 چه کسی گناه می‌کند؟ خدا یا انسان؟ 
 دوست داری من چطور باشم؟ 
 خدا آدمهای بادکنکی را دوست ندارد 
 شتر دیدی ندیدی! 
 روزگار را نباید فحش داد 
 کشته زهر جفا 
 شراره غم 
 صفای حضرت هادی 
 گذری بر زندگی خورشید سامرا 
 امام هادی در بیان آیت الله خامنه‌ای 
 مرثیه 
 تصاویر ویژه 
 Screensaver 


نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سلمان ( پنج شنبه 88/4/4 :: ساعت 12:8 عصر )

»» شکایت جمعی از حقوق دانان از موسوی

شکایت جمعی از حقوق دانان از موسوی

تصویر بزرگ


 

 


سرویس اجتماعی و فرهنگی: جمعی از حقوق‌دانان و دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) علیه میرحسین موسوی به دلیل توهین به رئیس‌جمهور، وزارت کشور و شورای نگهبان اعلام جرم کردند.


به نقل از فارس، جمعی از حقوق‌دانان و دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) در نامه خود که خطاب به دادستان تهران نوشته شده و مستنداتی نیز به پیوست آن ضمیمه شده است، به اینکه موسوی در سخنرانی‌ها و بیانیه‌های خود نسبت‌های خلاف واقع متعددی از قبیل دروغ‌گویی، خرافه‌گرایی، فریب‌کاری، ماجراجویی و... به رئیس‌جمهور قانونی کشور داده، اشاره شده و تقاضای رسیدگی به این بزه را مطرح و اعلام جرم کرده است.


متن کامل این نامه و پیوست‌های آن در ادامه آمده است:

وَإِذَا حَکَمْتُم بَیْنَ النَّاسِ أَن تَحْکُمُواْ بِالْعَدْلِ

موضوع: اعلام جرم علیه جناب آقای میر حسین موسوی

دادستان محترم تهران جناب آقای مرتضوی

سلام علیکم

انتخابات ریاست جمهوری یکی از حساس‌ترین انتخابات‌های نظام ‌جمهوری اسلامی برای تعیین ریاست قوه مجریه است که نقشی اساسی در اداره کشور دارد.(اصل 113 و 114 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران) از سویی قانون انتخابات ریاست جمهوری جهت ارائه افکار و اندیشه‌های نامزدهای تأیید صلاحیت شده ترتیباتی را اندیشیده است تا در فضای سالم به نقد عملکردها و اندیشه‌ها و ارائه برنامه‌ها و مبانی فکری اقدام شود. (م 62 به بعد قانون انتخابات ریاست جمهوری) همان قانون جهت حفظ و رعایت شئون و حیثیت نامزدهای ریاست جمهوری و عدم خروج از ضوابط شرعی و قانونی، هرگونه تجاوز و هتک حرمت و حیثیت نامزدها را از طرف نامزد دیگر و هوادارانش جرم انگاری نموده است. (م 71 قانون انتخابات ریاست جمهوری)

بی‌شک قانون نباید اجازه دهد تا انتخابات محملی برای هتک حیثیت و حرمت شخص رئیس‌جمهور گردد؛ چه شخص رئیس‌جمهور مظهر اراده ملی و مصداق نصب رهبری فقیه است (اصول 110 قانون اساسی بند 9 و اصل 117 و...). به سخنی تفکیک میان شخصیت حقوقی و حقیقی رئیس‌جمهور و تفکیک دو مقام "نامزد ریاست جمهوری " و "رئیس‌جمهور " بالفعل باید در سخنان و انتقادات دیگر نامزدها ملحوظ گردد تا خدشه‌ای به حیثیت و حرمت شخص و شخصیت رئیس‌جمهور وارد نیاید. چه رسد به آن‌که گاه اهانت‌ها مستقیماً ناظر به عملکرد رئیس‌جمهور و با توجه به سمت او است.

امضاکنندگان مرقومه حاضر معتقدند:

1- جناب آقای موسوی خامنه در مناظرات و سخنرانی‌های عمومی به ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب آقای محمود احمدی نژاد و هم‌چنین به وزیرکشور و کارکنان و دست‌اندرکاران انتخابات با توجه به سمت و به سبب انجام وظیفه، توهین نموده‌اند.

به کاربردن الفاظی صریح در توهین مانند نسبت دادن دروغ به رئیس دولت، متهم کردن وی به خدشه در آمار و ارقام جهت فریب مردم، به صورت مکرر در مناظره‌ها و سخنرانی‌ها، خرافه‌گرایی دولت، ماجراجویی، بی‌ثباتی، رفتارهای نمایشی، قهرمان نمایی و شعاری، خیال بافی، خلاف‌گویی، پنهان‌کاری، خودمحوری، قانون‌گریزی، سطحی‌نگری، افراط و تفریط و الفاظ مشابه آن به صورت مکرر و باحالتی که عرفاً دلالت بر توهین دارند (که به اندکی از این سخنان در پیوست اشاره شده است) همگی دلالت بر بیهودگی تفکیک بین ریاست جمهوری و کاندیدای ریاست جمهوری داشته و خطاب ایشان را مستقیماً به سوی ریاست جمهوری متوجه می‌سازد.

امضاء کنندگان طبق بند ب ماده 65 آئین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور کیفری و ماده 66 قانون مذکور و باتوجه به وقوع این توهین به صورت علنی و ناظر بودن عینی امضاکنندگان و با توجه به متن صریح ماده 609 قانون مجازات اسلامی که اشعار می‌دارد:

"هر کس با توجه به سمت یکی از رؤسای سه قوه... یا وزراء در حال انجام وظیفه یا به سبب آن توهین نماید به سه تا شش ماه حبس و یا 74 ضربه شلاق یا پنجاه هزار تا یک میلیون ریال جزای نقدی محکوم می‌گردد. "

تقاضا دارند به بزه ارتکابی به عنوان دادستان رسیدگی فرمایید.

بدیهی است با توجه به ماده 727 قانون مجازات اسلامی این جرم عمومی بوده و ذیل ماده 66 آ.د.کیفری قرار می‌گیرد. امید است با توجه به علنی بودن جرم ارتکاب یافته و با توجه به ماده 3 و بند 2 ماده 21 ق.آ.د.کیفری و با توجه به نظریه اداره کل حقوقی و تدوین قوانین قوة ‌قضائیه مورخ 12/5/1383 مندرج در روزنامه رسمی 17843-10/3/1385 که حضرت‌عالی را صالح در پیگیری این‌گونه جرایم دانسته است، در اسرع وقت نسبت به رسیدگی اعلام جرم حاضر اقدام فرمایید.

در ضمن به پیوست مدارک مثبته شامل سخنان و نامه‌های جناب آقای میرحسین موسوی خامنه علیه ریاست محترم جمهور و دست‌اندرکاران انتخابات اعم از وزارت کشور و شورای نگهبان و سخنانی که دلالت بر اقدام علیه امنیت ملی دارند، به صورت مکتوب و صوتی و تصویری به صورت مختصر تقدیم می‌گردد. بدیهی است تأمین مدارک از سوی آن دادستان محترم اوفی و ادل است.

والله المستعان


پیوست:
منتخبی از بیانات مهندس موسوی در مناظره ایشان با دکتر احمدی نژاد:

"...منتهی در برخورد با حل مسایل کشور و اینکه ما ایران را به جایگاه واقعی خودش برسانیم من احساس می‌کنم که دو نوع می‌شود روبرو شد دو نوع مدیریت می‌شود داشت یکی مدیریتی هست که براساس ماجراجویی و بی ثباتی، رفتارهای نمایشی و قهرمان نمایی وشعاری است، خیال بافی و خرافه گرایی است و خلاف گویی و پنهان کاری است خودمحوری و قانون گریزی است سطحی نگری و روزمرگی است و افراط و تفریط. یک موردی هم هست که ما بیاییم بر اصل متانت رفتارهای منطقی و کارشناسی شده واقع بینی و خرافه ستیزی، شفافیت و... قانونگرایی و اتکا به خرد جمعی دور اندیشی و آینده نگری و اعتدال و میانه روی کار کنیم.

...یکی از مشکلات ما عدم تناسب شعارهایی است که داده می‌شود تا عمل شعارها بیشتر جنبه اسطوره پردازی و به نظر من یک مقدار زیادی خیال پردازی در مورد آینده جهان هست و متاسفانه آینده کشور در حال فرو ریختن است و تمدن دارد از بین می‌رود و یا اینکه ما مدیریت جهان را می‌کنیم و امثال اینها...

...من می‌گویم که دولت بسیار بی اعتنا به این نوع مسایلی است که مربوط به رنج و درد و مشکل مردم است واقعا من دلم برای مردم می‌سوزد با این سیاست هایی که ما داریم و این بلاهایی که سرشان می‌اوریم ازاین طریق این افراط کاری هایی که ما داریم و اینها را من بر می‌گردم به آن دید اول که متاسفانه در سیاست خارجی ماست.

...ماشاءالله صدا و سیما هم که در اختیار دوستان هست...

...چه بلایی سردانشگاه‌هایمان و محیط های جوانان و مردم آوردیم که بنده هرجا می‌روم اعتراض است هرجا می‌روم می‌گویند به ما اهانت شده است.

این دانشجو را ستاره دار کردیم آن را دستگیر کردیم ان یکی را دستگیر کردیم آنرا از دانشگاه بیرون کردیم.

...کارهایی که دولت می‌کند بنظرم برخلاف نص صریح فرمان 8 ماده‌ای حضرت امام است. دولت مردم را خودی و غیر خودی می‌کند این را بخودش جذب می‌کند و آن یکی را خلاف سلیقه خودش می‌داند آنرا از این جدا می‌کند.

...اتفاقاً ما در زمینه سیاست خارجی هم عزت ملت خودمان را مخدوش کردیم و لطمه زدیم آبروی کشورخودمان را بردیم و هم توسعه داخل کشور خودمان را با مشکل مواجه کردیم، تنش وسیعی با کشورها ایجاد کردیم.

...بنده می‌خواهم بگویم یکی از مشکلاتی که درکشور ما الان هست شبیه همین روشی است که الان دراین صحنه با آن روبرو هستیم. مثل پرونده سازی. دنبال یک واژه هایی گشتن. مثلا مسایلی مثل وزیر کشور و دولت را داریم که اگر رییس دولت نمی دانسته که این فوق دیپلم هست و خودش را دکتر جا زاده خوب این نشان می‌دهد که ضعف اطلاعات داشته است و اگر فکر می‌کرده دارد و... خوب آن یک معنای دیگری دارد که خدای نکرده ذهنم نمی خواهد آنجا برود و بعد ما می‌آییم بر اساس این هم در مقابل مجلس قرار می‌گیریم...

منتخبی از بیانات مهندس موسوی در مناظره ایشان و حجت الاسلام کروبی:

...در تبلیغات مسائل زیادی از جمله مسائل داخلی و خارجی و قانون گریزی دولت، اقتصاد ملی در جاهای واقعا خسارت‌های جبران ناپذیری به کشور وارد شده و در رابطه به مسائل فرهنگی بسته بودن فضای اجتماعی بستگی فضای اجتماعی از جمله این مسائل است.

ملت باید بفهمند که چگونه آمار را عوض می کنند که نمیشود برنامه ریزی کرد....اگر ارائه آمار غلط تکرار شود، باید به سوء نیت شک کنیم.... مهمتر از این مسئله آن است که ما باید گمان سوء نیت هم در دگرگون کردن آمار بدهیم، مخصوصاً اگر این موضوع تکرار شود....چگونه میشود امر بسیار حساس اقتصاد ما را قلب بکنند و دروغ آگاهانه بگویند.....از امام صادق(ع) پرسیدند آیا ممکن است یک مومن دزدی بکند؟ ایشان فرمودند ممکن است دزدی بکند و در آن موقع از خدا دور می‌شود و با توبه گناهش بخشوده می‌شود و چند گناه دیگر در این حدیث شمرده می‌شود. سوال می‌شود که آیا مومن ممکن است دروغ بگوید؟ می‌گوید "لا ولله لا ولله "

ایشان با نشان دادن دو گراف گفت: دولت دروغ می گوید...، وقتی در همین مسئله تشکیک وارد کنیم و گراف‌ها را بالا و پایین کنیم و بعد در شب انتخابات جلوی مردم این آمارها را نشان دهیم و بخواهیم یک نتیجه بر علیه رقبای خود بگیریم، واقعا در این کشور روی چه چیز باید بایستید و نقادی که می‌خواهد نقد کند و در این خصوص تصمیم گیری کند...

چرا باید به مردم دروغ بگوییم؟ چرا به مردم اطلاعات غلط بدهیم و آیا این به نفع کشور است؟ آیا برای 2 روز روی پستی ماندن و مقامی را حفظ کردن درست است که به مردم دروغ بگوییم؟

هیچ چیز بدتر از این نیست که حکومت به مردم دروغ بگوید

پیامبر(ص) می گویند که حکومت نباید دروغ بگوید، ظلم کند و وعده دهد گفت: اگر در مسئله آمار دستکاری کنیم و جلوی مردم بگیریم در شب انتخابات برای کوبیدن رقیب. پس نقاد باید کجا بایستد؟.....در 4 سال اخیر، فساد گسترش یافت و سیاستها عامل این فساد بود. باید با پارتی بازی مخالفت کنیم، با خویشاوندسالاری مقابله کنیم،حلقه ثابت کنارمان اینگونه نباشد و از افراد میلیاردر که پرونده دارند، استفاده نکنیم....من برای همین آمده ام که احساس خطر کردم که جلوی شما می نشینند و دروغ می گویند.... یکی از مشکلات ما است که با یک پدیده واقعا شگفت آوری مواجه هستیم که می‌تواند در برابر مردم به دوربین نگاه کند و بگوید سفید، سیاه است. هزار را بگوید 2 هزار، 2 ضربدر 2 را بگوید 4 نمی شود، می‌شود 10 و من این مسائل را برای احساس خطر نسبت به کشور بیان می‌کنم و هیچ چیز بدتر از این نیست که حکومت به مردم دروغ بگوید و ما با این پدیده روبه رو هستیم.

...آیا صندلی ریاست جمهوری این‌قدر ارزش دارد که اینقدر دروغ بگوییم و سیاه‌نمایی کنیم؟...

دولت تعرفه‌های موبایل را بالا و پایین برد و میلیاردها تومان در این رابطه بالا و پایین شد، تعرفه‌های شکر عوض شد و ما می‌پرسیم چه کسانی سود کردند؟... تمام پلاکاردهای شما که همه جا را گرفته ممکن است از این منابع تامین شده باشد. بیایید ثابت کنید چه کسانی از این مسئله سود بردند؟

...وقتی ایشان اینجا دروغ می‌گوید هیچکس یقه‌اش را نمی‌گیرد... ایشان مملکت را به جایی کشانده است که پر از دروغ و نفاق است و پرونده سازی می‌کند..... جلوی مردم می نشینند و دروغ می گویند... جلوی شما هر دروغی که خواستند گفتند... پول دارد و همه جا حرف می زند... مردم دقت داشته باشید که اینها می آیند نمودارها را جلوی شما می گیرند و بالا پایین می کنند تا شما را گول بزنند و نقش مار می‌کشند تا سعی کنند شما را به بیراهه ببرند و من با اینها مخالفم... ولی شما یقه من را می گیرید. اصلا سه برابر وقت من به ایشان بدهید هرچه دروغ دلشان می خواهند، بگویند. ایشان خجالت نمی کشند که هر دروغی را به مردم می گویند و مملکت را به فنا کشیده اند.... ایشان همه جا صحبت می‌کند و تهمت می‌زند و صدا و سیما، سایت‌ها و پول‌ها هم در اختیارش است...


متن پیام آقای میر حسین که در آن به وزارت کشور صدا و سیما و شورای نگهبان توهین شده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف ایران

نتایجی که برای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد، بهت آور است. مردمی که در صف های طولانی اخذ رای شاهد ترکیب آرا بودند و خود می دانند که به چه کسی رأی داده‌اند با حیرت تمام به شعبده بازی دست اندرکاران انتخابات و صدا و سیما نگاه می کنند. آنان اینک بیش از همیشه به دنبال آن هستند که بدانند چگونه و توسط چه کسانی و مقاماتی طرح این بازی بزرگ ریخته شده است. اینجانب ضمن اعتراض شدید به روند موجود و تخلفات آشکار و فراوان روز انتخابات هشدار می دهم که تسلیم این صحنه آرایی خطرناک نخواهیم شد. نتیجه آنچه که از عملکرد متصدیان بی امانت دیده‌ایم و می‌بینیم جز تزلزل ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و حاکمیت دروغ و استبداد نیست. اینجانب طبق وظیفه شرعی و ملی خویش به افشای رازهای پشت سر این روند پر مخاطره خواهم پرداخت و آثار نابودکننده آن را بر سر سرنوشت کشور توضیح خواهم داد.و ترس آن دارم که ادامه وضع موجود همه نیروهای موثر در نظام را به توجیه‌‌گرانی دروغگو در مقابل مردم تبدیل کند و دنیا و آخرت آنان را در معرض لطمه های جبران ناپذیر قرار دهد.

به مسئولان توصیه می کنم پیش از آن که دیر شود این روند را فورا متوقف کنند و همگی به خط قانون و امانتداری از آرای ملت بازگردند و بدانند که خروج از عدالت مشروعیت زداست. آنان بیش از هر کس دیگر از این حقیقت باخبرند که در این کشور انقلابی بزرگ و اسلامی صورت گرفته است. کمترین پیام انقلاب ما این است که مردم آگاهند و در برابر کسانی که با تقلب روی کار بیایند تمکین نخواهند کرد.

اینجانب از همین فرصت استفاده می‌کنم و ضمن تشکر از عواطف ملت بزرگوار ایران به آنان تذکر می‌دهم که ایران این موجود انسانی متعلق به آنان است و نه متقلبان. این آنان هستند که باید با هوشیاری خود از آنان محافظت کنند. خائنین به آرا مردم ابایی از آن ندارند که این خانه پارسایان به آتش کشیده شود. ما موج عقلانیت سبز خود را که بر گرفته از تعالیم دینی و علایق ملت ما به اهل بیت پیامبر( ص ) است با تمام شور ادامه می دهیم و با شورش دروغ که در کشور طغیان کرده و چهره آنرا آلوده است، مبارزه می کنیم، اما اجازه نخواهیم داد که حرکت ما شکل کور به خود بگیرد.

جا دارد از یکایک شهروندانی که برای رساندن این پیام سبز هر کدام ستادی بودند و تمام ستاد های مردمی و رسمی که در انتخابات فعالیت می کردند سپاسگذاری کنم و تاکید نمایم که تا رسیدن به نتیجه ای که کشورما لایق آن است همچنان به حضور و تلاش آنان نیاز است.

و ما لنا الا نتوکل علی الله و قد هدانا سبلنا و لنصبرن علی ما آذیتمونا و علی الله فلیتوکل المتوکلون

میر حسین موسوی

http://www.ghalamnews.ir/news-21109.aspx


نامه میرحسین موسوی به مراجع و علما:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

محضر مبارک مراجع عظام و علمای اعلام

با اهدای سلام، اینجانب اطمینان دارم که روند حوادث انتخابات ریاست جمهوری دهم را با دقت پیگیری کرده‌اید. اگر چه توسل به دروغ و استفاده‌ی بی حساب از امکانات عمومی و دولتی برای تبلیغات یک‌سویه به سود نامزد حاکم به خوبی نشان دهنده عزم این گروه خاص برای پیروزی به هر قیمت و از هر راه ممکن بود، اما تصور تقلب در آرای مردم تا این اندازه و برابر انظار شگفت‌زده جهانیان از حکومتی که تعهد به عدالت شرعیه از ارکان اساسی آن شمرده می‌شود، برای کسی ممکن نبود.

امروز که با حیرت تمام شاهد چنین تصورات جسورانه در امانت مردم هستیم و تمامی راه‌ها برای احقاق حق بسته شده، مواجه شدن مردم مظلوم با سکوت علما و مراجع که ملجا راسخ این ملت شمرده می‌شوند، خسارتی بیش از یک تغییر در آرا را به دنبال خواهد داشت.

عواملی به بهانه‌های واهی با چوب و چماق و باطوم و شوک الکتریکی به جان اعضای ستادهای اینجانب و مراجعه کنندگان سرگردان و مبهوت از این وضعیت افتاده‌اند، در حالی که امیدی به کارایی قوه قضاییه محترم نمی‌رود زیرا جایی که دادستان کل کشور نتواند از سخن قانونی خود در پیشگیری از سخنرانی اضافی نامزد حاکم در سیما جلوگیری نماید، با چه ابزاری می‌تواند از این خشونت سیاه بازداری کند؟ به حسب وظیفه صیانت از آرای مردمی که اینک دچار چنین زیان عظیمی شده‌ا‌ند عرض حالی تقدیم و یادآور می‌شوم که شاید تذکر به جای شما به مسؤولان مفید واقع شود.

ایاک و الظلم لمن لیس له الا الدعا

برادر شما - میرحسین موسوی


نمونه هایی دیگر:

http://kalemeh.ir/vdcc.1qoa2bqp0la82.html

موسوی هم‌چنین خطاب به دولت نهم، با بیان این‌که به جای آن‌که دنبال ایجاد اشتغال و ریشه‌کن کردن اعتیاد باشید، به دنبال پرونده‌سازی علیه مردم هستید، گفت: درآمد کشور در این چهار سال حدود 300 میلیارد دلار بود و این یک درآمد افسانه‌ای است که حتی تصور آن را نمی‌کردیم. حال ما از شما سوال می‌کنیم که چرا وضع کشور از نظر اشتغال و توسعه و پیشرفت چنین است؟ با چنین درآمدی ما باید پیشرفته می‌شدیم ولی در حالی که در همسایگی ما رشد اقتصادی 10 درصدی وجود دارد، معلوم نیست که ما این پول‌ها را کجا خرج کرده‌ایم.

میرحسین اظهار داشت: کسانی که آمارسازی و پرونده‌سازی می‌کنند، می‌خواهند بدین وسیله مردم را گول بزنند اما مردم ایستاده‌اند تا دروغ را از کشور دور کنند. ما همه دور هم جمع شده‌ایم که صداقت، صافی و پاکی را به کشور عزیزمان ایران برگردانیم. با بخشنامه و جمع کردن اتوبوس و مینی‌بوس، جمعیت‌های کثیر در برنامه‌های خود گرد می‌آورند. ولی من به آنها می‌گویم این جمعیتی که با تهدید، اجبار و با آوردن اتوبوس‌ها جمع می‌شوند برای شما ارزشی ندارد.

...با این امکانات و درآمد فراوان می‌توانستید مشکلات کشور را حل کرده و اشتغال ایجاد کنید اما به جای پرداختن به این مسایل، مشغول پرونده‌سازی، دروغ و روی کار آوردن خویشاوندان خود شدید.... ما از هر دولتی انتظار راستگویی و صداقت داریم، نه این‌که کارهای دیگران را به اسم خود عنوان کند. آیا این عدالت است؟ هر کس هم یک کلمه حرف بزند برای او یک پرونده می‌سازند، روزنامه‌اش را تعطیل می‌کنند و با هزار انگ سعی می‌کنند او را از صحنه به در کنند. در حالی که پلاکاردها و تبلیغات گسترده آنها با استفاده از امکانات دولتی، سراسر کشور را پر کرده است.... می‌گویند چرا به ما می‌گویید دیکتاتور؛ ما از آنها سوال می‌کنیم که چرا شما از قانون فرار می‌کنید و مصوبات مجلس را اجرا نمی‌کنید؟.... موسوی در ادامه سخنان خود با بیان این‌که امروز همه مردم ما آگاه شده‌اند و همه در این موج سبز حضور دارند، دولت نهم را خطاب قرار داد و گفت: این موج سبز علیه دروغ، قانون‌گریزی و سیاست‌های کشور بر باد ده شماست و ان‌شاءالله پیروز خواهد شد.

http://www.kalemeh.ir/vdca.mn0k49nye5k14.html


مسئله بیکاری و تورم مواردی هستند که همه دولت های دنیا در مقابل ملتشان نمی توانند از پاسخگویی در مورد آن شانه خالی کنند و در هر دولتی جزو اولویت ها قرار دارد. ولی به نظر نمی رسد این اولویت در دولت ما اصلا مطرح باشد. به نظر می رسد برای دولت آوردن دانش آموزان از مدارس و کشاندن جمعیت با اتوبوس‌ها به دنبال خود برای استقبال بیشتر است.

http://www.kalemeh.ir/vdcb.wb9urhbswiupr.html


میرحسین موسوی درباره تعیین وقت اضافه برای احمدی‌نژاد در صداوسیما بیان کرد: در یک سال اخیر در جریان آغاز فعالیت‌های انتخاباتی، تمامی برنامه‌های صدا و سیما در کانال‌های مختلف به ‌طور آشکار در اختیار دولت بوده است. باید یک ساعت زمان را به من اختصاص بدهند تا پاسخ فحاشی‌ها و پرونده‌سازی‌هایی که صورت گرفته است را بدهم. ما به هیچ‌وجه انتخاباتی فرمایشی نمی‌خواهیم زیرا این انتخابات روی افکار عمومی اثر خوبی ندارد و در عین حال سودی را هم به رقیب نمی‌رساند.

http://www.kalemeh.ir/vdcd.s0n2yt09oa26y.html


مـتـن کـامـل نـامـه مـهـندس موسوی به رهبر انقلاب
...بند چهارم:.بهره‌گیری رئیس دولت از امکانات دولتی در تبلیغات و مـسافرت‌های تبلیغاتی مقامات رسمی و وزرا با استفاده از امـکـانات دولتی و نقض ماده 68 قانون که به وفور خبرهای آن را در رسـانـه‌هـا می‌توان ملاحظه کرد از آن جمله است...


نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سلمان ( پنج شنبه 88/4/4 :: ساعت 11:59 صبح )

»» لیلة الرغائب چگونه شبی است؟

لیلة الرغائب چگونه شبی است؟<\/h1>

<\/h2>

لیلة الرغائب چگونه شبی است

"رجب"، ماه خداست؛ ماه پر برکتی است که اعمال بسیاری برای آن ذکر شده است. باید خود را در دریای زلالش بشوییم تا پاک شویم. پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) فرمود: هر کس یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد، موجب خشنودی خدا می شود و غضب الهی از او دور می گردد و دری از درهای جهنم بر روی او بسته می شود.

اعمال ماه های رجب و شعبان، جهت آماده ساختن روح برای شرکت در میهمانی ماه مبارک رمضان می باشد. برای درک عظمت ماه رمضان باید از قبل خود را آماده نمائیم.

پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) فرمود: ماه رجب، ماه استغفار امت من است. پس در این ماه بسیار طلب آمرزش کنید که خدا آمرزنده و مهربان است.

اولین شب جمعه ماه رجب را لیلة الرغائب نامند. در این شب ملائک بر زمین نزول می کنند. برای این شب عملی از رسول خدا(صلی الله علیه و آله) ذکر شده است که فضیلت بسیاری دارد و بدین قرار است:

روز پنج شنبه اول آن ماه  - در صورت امکان و بلا مانع بودن -  روزه گرفته شود. چون شب جمعه شد مابین نماز مغرب و عشاء دوازده رکعت نماز اقامه شود که هر دو رکعت به یک سلام ختم می شود و در هر رکعت یک مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر، دوازده مرتبه سوره توحید خوانده شود. و چون دوازده رکعت به اتمام رسید، هفتاد بار ذکر" اللهم صل علی محمد النبی الامی و علی آله" گفته شود. پس از آن در سجده هفتاد بار ذکر "سبوحٌ قدوسٌ رب الملائکة والروح" گفته شود. پس از سر برداشتن از سجده، هفتاد بار ذکر "رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انک انت العلی الاعظم" گفته شود. دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذکر "سبوح قدوس رب الملائکة والروح" گفته شود. در اینجا می توان حاجت خود را از خدای متعال درخواست نمود. ان شاء الله به استجابت می رسد.

پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله) در فضیلت این نماز می فرماید: کسی که این نماز را بخواند، شب اول قبرش خدای متعال ثواب این نماز را با زیباترین صورت و با روی گشاده و درخشان و با زبان فصیح به سویش می فرستد. پس او به آن فرد می‌گوید: ای حبیب من، بشارت بر تو باد که از هر شدت و سختی نجات یافتی.

میّت می‌پرسد تو کیستی؟ به خدا سوگند که من صورتی زیباتر از تو ندیده‌ام و کلامی شیرین تر از کلام تو نشنیده‌ام و بویی، بهتر از بوی تو نبوئیده‌ام. آن زیباروی پاسخ می‌دهد: من ثواب آن نمازی هستم که در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردی. امشب به نزد تو آمده‌ام تا حق تو را ادا کنم و مونس تنهایی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود و قیامت بر پا شود، من سایه بر سر تو خواهم افکند.

امید آن است که در پایان این نماز با فضیلت، محتاجان به دعا را فراموش نکنید و ما را نیز از دعای خیر خود محروم ننمایید.

" التماس دعا"

برگرفته از مفاتیح الجناننوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سلمان ( پنج شنبه 88/4/4 :: ساعت 11:52 صبح )

»» آیتالله علمالهدی در نامهای به رهبر معظم انقلاب:

آیت‌الله علم‌الهدی در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب:
سربازان جان برکف شما تا آخرین قطره خون ایستاده‌اند

خبرگزاری فارس: امام جمعه مشهد در نامه‌ای ‌به رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کرد: سربازان جان بر کف شما تا آخرین قطره خون و آخرین ذره آبرو ایستاده‌اند و از حریم ولایت آن حضرت ‌‌دفاع می‌کنند. ‌


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از استانداری خراسان رضوی، آیت‌الله احمد علم الهدی، با قدردانی از بیانات وحدت‌آفرین و رهنمودهای ایشان اعلام کرد: یکبار دیگر امت مقاوم اسلام در ایران اسلامی قوت دست توانمند ناخدای حکیم انقلاب را بر سکان کشتی این نظام آزمود.
عضو مجلس خبرگان رهبری در این نامه تاکید دارد: تلاطمی که کج اندیشی‌های خناسان قدرت‌طلب در داخل و بدخواهی آدم‌خواران مستکبر از خارج برای دریای مطمئن و آرام این ملت به وجود آورد و کشتی نظام را ملتهب نمود با سکانداری آن رهبر فرزانه آرام گرفت.
وی در قسمتی از این نامه آورده است: روشنگری‌ها و رهنمودهای پیامبرگونه آن حجت بقیه‌الله الاعظم (ارواحنا فداه) نقاب را از رخساره زشت و سیه‌فام فرصت‌یابانی برداشت که برای رسیدن به اوج زور و زر قدم بر شانه این ملت مظلوم فداکار گذاشته و می‌خواستند از دیوار بلند بخت این مردم بالا رفته و بر سرنوشت آنها مسلط شوند.
وی در بخش دیگر نامه تصریح کرد: مردم آگاه و پیروان حزب‌اللهی آن رهبر عزیز و مسئولان متعهد و قائم به خدمت استان خراسان در بستر رافت و عنایت خاصه حضرت ثامن‌الحجج در انجام فرضیه اعلام شده از ناحیه مقدسه جنابعالی (شرکت در انتخابات) قاطع‌تر از تمام نقاط کشور در عرض قریب به 87 درصد قیام نمودند و در التهابات پس از انتخابات هم سامان این استان از همه جا آرام‌تر و مطمئن‌تر قرار داشت.
امام جمعه مشهد در این نامه می‌افزاید: هم‌اکنون عموم اقشار امت در این سرزمین خورشید به‌ویژه نخبگان و روحانیت معظم و علمای اعلام در پی رهنمودهای آن جناب آماده انجام و اجرای هر امری که از آن ناحیه صادر شود هستند.
علم‌الهدی اظهار امیدواری کرده است: در راز و نیاز عارفانه جنابعالی با مولا و صاحبمان که نمونه آن در روز جمعه فریاد عاشقانه را از نهاد دلباختگان آن حضرت بر آورد به عرض حضرتش برسانید که سربازان جان بر کف هم پشت سر شما تا آخرین قطره خون و آخرین ذره آبرو ایستاده‌اند.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سلمان ( پنج شنبه 88/4/4 :: ساعت 11:49 صبح )

»» طبق قانون مجازات اسلامی موسوی در تمام اغتشاشات شریک جرم است

رئیس گروه حقوقی مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق در گفتگو با فارس:
طبق قانون مجازات اسلامی موسوی در تمام اغتشاشات شریک جرم است

خبرگزاری فارس: عطاءالله بیگدلی گفت: طبق مواد 675، 676، 677، 683،687 و 689 قانون مجازات اسلامی، میرحسین موسوی در تمام اغتشاشات و تخریب‌های صورت گرفته، شریک جرم محسوب می‌شود.


عطاء‌الله بیگدلی مسئول گروه حقوقی مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق(ع) در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: اساتید و دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) یک اعلام جرم ذیل ماده 609 قانون مجازات اسلامی علیه میرحسین موسوی با عنوان توهین به رئیس‌جمهور تنظیم کرده‌اند که این شکایت طی امروز ویا فردا به دست دادستان تهران رسیده و پیگیری‌های قضائی آن آغاز می‌شود که در خصوص توهین موسوی به رئیس‌جمهور با توجه به سمت وی، شکی نیست.
وی در خصوص بحث افترا نیز که نسبت به رئیس‌جمهور از جانب موسوی اطلاق‌ شده، تصریح کرد: طبق بند 9 ماده 33 قانون انتخابات ریاست‌جمهوری تقلب در انتخابات جرم به شمار می‌رود و طبق ماده 697 قانون مجازات اسلامی اگر کسی عملی را صراحتاً به شخص دیگری نسبت دهد که آن عمل جرم باشد، خود این اقدام جرم افترا است و موسوی بحث عمل تقلب را مستقیما و صراحتاً به وزارت کشور، شورای نگهبان و دولت نسبت داده که این قطعاً افترا است.
مسئول گروه حقوقی مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق اضافه کرد: با توجه به رأی مشورتی قوه قضائیه مبنی بر اینکه اگر افترا یا توهینی نسبت به یک شخصیت حقوقی باشد، اما شواهد و قرائن دلالت به این داشته باشد، این نسبت دادن به یک شخصیت حقوقی و در واقع به یک شخصیت حقیقی بر می‌گردد که حق شکایت با عنوان افترا برای شخصیت حقیقی موجود در شخصیت حقوقی که ناظر به اوست، ثابت است، یعنی در مورد اخیر شواهد و قرائن موجود دلالت بر این دارد که تقلب در انتخابات را به وزیر کشور نسبت داده‌اند و شخص وزیر کشور می‌تواند در این خصوص اقامه دعوا کند که البته طبق ماده 727 قانون مجازات اسلامی این جرم حتماً باید یک شاکی خصوصی داشته باشد.
بیگدلی در خصوص جرائمی که در روزهای اخیر توسط موسوی انجام شده، گفت: بر هم زدن امنیت کشور موضوع ماده 498 قانون مجازات اسلامی، تبلیغ علیه نظام موضوع ماده 500 قانون مجازات اسلامی و تحریک مردم به جنگ و هشدار موضوع ماده 512 قانون مجازات اسلامی از جمله جرائمی است که در روزهای اخیر در کشور اتفاق افتاده است.
وی افزود: اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرائم ضد امنیت داخلی کشور موضوع ماده 610 قانون مجازات اسلامی، اخلال در نظم عمومی موضوع ماده 618 قانون مجازات اسلامی، مزاحمت برای زنان و اطفال موضوع ماده 619 و مسئله‌ای که در کشور در روزهای اخیر به فراوانی واقع شده تخریب و نهو ، موضوع مواد 675، 676، 677، 683،687 و 689 قانون مجازات اسلامی است که از جمله جرائم روزهای اخیر در کشور است.
این حقوقدان همچنین تأکید کرد: طبق اطلاعاتی که در دست حقوقدان‌ها شامل 6 بیانیه و چند سخنرانی از موسوی است و طبق ادله و شواهد موجود با توجه به علم موسوی به نتایج تجمعات، تظاهرات و اختلال عرفی که بین علت و معلول یعنی بین تجمعات و تخریب‌ها و نهوها موجود است، موسوی با اغتشاشگران وحدت قصد داشته و این وحدت قصد محرز است.
بیگدلی با بیان اینکه اگر کسی به تجمع تحریک کند در واقع به تخریب تحریک کرده است، خاطرنشان کرد: به همین دلیل موسوی طبق ماده 619، 618، 675، 676، 677،683، 687، 689 قانون مجازات اسلامی که این موارد غالباً با موضوع تخریب، نهو، مزاحمت برای زنان و افراد و اخلال در نظم عمومی است، شریک جرم محسوب می شود.
وی در خصوص اینکه آیا صدمه‌دیدگان اغتشاشات این روزهای کشور می‌توانند از میرحسین موسوی شکایت کنند، اظهار داشت: صدمه‌دیدگان می‌توانند به عنوان مشارکت در جرائم از موسوی شکایت کنند، اما از لحاظ مدنی نمی‌توانند مدعی دیه باشند، ولی از لحاظ کیفری می‌توانند شکایت را تنظیم و به مراجع قضائی ارائه دهند و به جرم معاونت به حداقل مجازات مندرج در قانون برساند.
بیگدلی با بیان اینکه اگر دستگاه‌های امنیتی و دادستان کل کشور ادله‌ای داشته باشند که بتوان موسوی را به عنوان عامل اصلی مطرح کرد باید ارائه دهند، خاطرنشان کرد: طبق مدارکی که اکنون در دست ما است که شامل 6 بیانیه و چند سخنرانی می‌شود صدمه‌دیدگان اغتشاشات اخیر به صورت مستقیم نمی‌توانند از موسوی شکایت کنند.
مسئول گروه حقوقی مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق(ع) در پایان تصریح کرد: بر تمام مراجع قضایی و حقوقدانان لازم است که فارغ از مسائل سیاسی حتما مسائل حقوقی را دنبال کنند و اجازه ندهند که مسائل سیاسی باعث نپرداختن به مسائل حقوقی شوند.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سلمان ( پنج شنبه 88/4/4 :: ساعت 11:47 صبح )

»» گوشه ‏اى از زندگانى امام محمد باقر(ع)

گوشه ‏اى از زندگانى امام محمد باقر(ع)
 


 

امام پنجم، امام محمد باقرعلیه السلام در روز دوشنبه سوم صفر و بنا به قولى، اول رجب سال 57 هجرى در مدینه متولد شدند .

والده آن حضرت، "فاطمه" دختر امام حسن مجتبى علیه السلام بود و از زنان با کمال محسوب مى‏شد.

از امام صادق علیه السلام روایت شده است که در شأن آن بانوى بزرگوار فرمود: "جده‏ام زن بسیار راستگویى بود و در خاندان امام حسن علیه السلام زنى به درجه و مقام او نرسید .

نام آن حضرت "محمد"، کنیه ایشان "ابوجعفر" و القاب ایشان "باقر"، "شاکر" و "هادى" است .

لقب "باقر" را پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به آن حضرت داده بود و فرموده بود: "او علم دین را خواهد شکافت." (باقر: شکافنده)

بسیارى از روایات فقهى و غیر فقهى شیعه از آن حضرت روایت شده ‏است.

آن حضرت به جابربن عبدالله انصارى فرمود: "اى جابر! به خدا قسم، خداوند، علم تمامى آنچه را که قبلا واقع شده و آنچه را که بعداً واقع ‏خواهد شد به من اعطا کرده است! "

لقب "باقر" را پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به آن حضرت داده بود و فرموده بود: "او علم دین را خواهد شکافت."

آن حضرت در اعلى درجه صفات کریمه انسانى بود و از این جهت، هم‏ردیف پدران گرامى خویش و هم‏دوش آنان به شمار مى‏آمد .

حیات آن حضرت مقارن با حکومت امویان بود. هشام بن عبدالملک، ایشان و فرزندشان امام جعفر صادق علیه‌السلام را از مدینه به دمشق احضار کرد و چون آنان وارد دمشق شدند، هشام به منظور تحقیر آن بزرگواران سه روز به آنان اجازه ملاقات نداد .

روز چهارم چون امام داخل شد، مشاهده کرد که هشام بر تخت نشسته و لشکریان مسلح وى اطراف او حضور دارند و محلى را به ‏عنوان هدف تیراندازى معین کرده بودند که بزرگان سپاه به طرف آنان تیراندازى مى‏کردند.

هشام براى این که امام را تحقیر کند و عجز ایشان را آشکار و قدرت خود را هر چه بیشتر جلوه دهد، از امام خواست که به طرف هدف، تیراندازى کنند .

اصرار امام براى خوددارى از این عمل مؤثر واقع نشد و به ناچار تیرى را در کمان گذاشتند و به طرف هدف پرتاب کردند .

تیر به هدف نشست .

آنگاه تیر دومى به کمان گذاشتند و به طرف هدف پرتاب کردند که تیر اولى را شکافت و به هدف نشست .

9 تیر توسط آن حضرت زده شد و هر تیر، تیر قبلى را مى‏شکافت و به هدف مى‏نشست .

نقشه شوم هشام خنثى شد، و همگان متوجه اقتدار امام و توانایى ایشان شدند .

 

 

 امام صادق علیه السلام مى‏فرماید: "هشام بسیار خشمگین شد و هر تیرى که به هدف مى‏خورد، رنگ او را دگرگون مى‏کرد .

او از این که امام را به چنین کارى وادار کرده بود پشیمان شد، ولى تصمیم گرفت پدرم را به قتل برساند.

" در آن مجلس گفتگوهایى بین امام و هشام بن عبدالملک رد و بدل شد .

آن حضرت در ضمن سفارش سودمندى به "جابر بن یزید جُعْفى"، از یاران خود، چنین فرمود: "به خدا قسم کسى شعیه ما نیست مگر آن که خدا را اطاعت کند و تقوا داشته باشد . قبل از این، شیعه را نمى‏شناختند مگر به تواضع و فروتنى و کثرت یاد خدا و فراوانى نماز و روزه و تعهد نسبت به همسایگان فقیر و مسکین و مقروضین و به صداقت در گفتار و تلاوت قرآن و خوددارى از سخن گفتن درباره مردم مگر نسبت به خوبی‌هاى آنان .

چون امام از آن مجلس خارج شدند، جمعى از قسیسین و راهبان یهود را مشاهده کردند که گرد یکى از دانشمندان بزرگِ خود را گرفته‏اند و با او ملاقات مى‏کنند .

امام به طور ناشناس نزد آن عالم رفتند .

چون نظر آن دانشمند مسیحى بر امام افتاد، پرسش‌هایى از امام کرد و پاسخ همه را شنید .

آنگاه گفت: "مردى را همراه خود آورده‏اند که از من داناتر است" و به روایتى، شب بعد نزد امام آمد و مسلمان شد.

خبر این مناظره به هشام رسید؛ لذا امام را زندانى کرد .

ولى در زندان نیز عده‏اى مجذوب شخصیت ایشان شدند و به امام گرویدند .

به ناچار هشام، امام را به مدینه بازگرداند و براى این که آن حضرت را از مردم دور نگه دارد و نگذارد پرتو پرفروغ علم و دانش و هدایت ایشان دل‌ها را تسخیر کند، دستور داد که مردم شهرهاى بین راه، ایشان را به شهر خود راه ندهند .

چون امام باقرعلیه السلام به شهر "مدین" رسیدند و مشاهده کردند که مردم مانع ورود ایشان مى‏شوند، بالاى کوهى رفتند و این آیه را تلاوت فرمودند: "بقیةُ اللهِ خَیرٌ لکُم إن کُنتم مُؤمنین؛ بازمانده خدا و بقیة الله براى شما بهتر است اگر ایمان دارید ."

شهر "مدین" شهرى است که حضرت شعیب علیه السلام، پیامبر الهى بر مردم آنجا مبعوث شد و قرآن در این زمینه مى‏فرماید: "و إلى مَدینَ أخاهُم شُعیباً" و آیه‏اى که امام تلاوت فرمودند، سخنى است که پروردگار متعال از قول حضرت شعیب علیه السلام نقل مى‏کند .

پیرمردى از اهالى مدین چون این آیه را شنید و آن واقعه را مشاهده نمود، به مردم گفت: "به خدا قسم، شعیب پیامبر، روى همین کوه این جمله را گفت و من مى‏ترسم اگر او را راه ندهید، مثل عذاب قوم شعیب بر شما نازل مى‏شود!" مردم از این سخن هراسان شدند و امام باقر علیه السلام را پذیرفتند .

چون این خبر به هشام رسید، دستور داد آن پیرمرد را بکشند و همچنین دستور شهادت آن حضرت را نیز صادر کرد .

امامان معصوم ما - گرچه از جهات عدیده در محاصره خلفا بودند و در حال تقیه بسر مى‏بردند - از هر فرصتى استفاده مى‏کردند تا حقانیت خود و مقامات الهى و معنوى خود را به مردم بفهمانند و آنان را از جهل و بى‏خبرى ساخته و پرداخته زمامداران خودسر برهانند و حتى در برابر خلفاى جور نیز با اقتدار ظاهر مى‏شدند و به راستى اگر این جهات نبود و اگر خوف خلفاى ستمگر از گسترش اسلام راستین به دست پیشوایان بر حق الهى نبود، چه دلیل منطقى دیگرى براى به شهادت رساندن آنان مى‏توان یافت .

بنا به قولى، امام باقر علیه السلام روز دوشنبه 7 ذى حجه سال 114 هجرى قمرى در مدینه با زهر مسموم شدند و به شهادت رسیدند و در "بقیع"، در جوار بارگاه پدر گرامى و جد خود امام مجتبى علیهماالسلام مدفون گردیدند .

آن حضرت در ضمن سفارش سودمندى به "جابر بن یزید جُعْفى"، از یاران خود، چنین فرمود: "به خدا قسم کسى شعیه ما نیست مگر آن که خدا را اطاعت کند و تقوا داشته باشد. قبل از این، شیعه را نمى‏شناختند مگر به تواضع و فروتنى و کثرت یاد خدا و فراوانى نماز و روزه و تعهد نسبت به همسایگان فقیر و مسکین و مقروضین و به صداقت در گفتار و تلاوت قرآن و خوددارى از سخن گفتن درباره مردم مگر نسبت به خوبی‌هاى آنان .

جابر عرض کرد: " یَابن رسولِ الله! ما در این زمان کسى را با این اوصاف نمى‏شناسیم!" حضرت فرمودند: "اى جابر! با این خیالات و اوهام از راه بیرون مرو! مگر آدمى را همین مقدار کفایت مى‏کند که ادعاى محبت على علیه‌السلام را بکند؟ اگر بگوید رسول خدا را دوست دارم - حال آن که ایشان از امیرالمؤمنین بهتراست - و به اعمال آن حضرت عمل نکند، محبت او هیچ سودى براى او ندارد .

ما براى شما امان‏نامه از آتش جهنم نداریم و هیچ کسى را بر خدا حجتى نیست .

هر که مطیع خداوند است، ولى ما و دوست ماست و هر که او را معصیت کند، دشمن ماست و به ولایت ما نمى‏توان رسید، مگر با پرهیزکارى و عمل شایسته .

 

منبع:

برگرفته‏ از کتاب "منتهى الآمال تألیف مرحوم شیخ عباس قمینوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سلمان ( پنج شنبه 88/4/4 :: ساعت 11:44 صبح )

»» سردار فضلی در نشست خبری:

سردار فضلی در نشست خبری:
عقبه فتنه‌های اخیر در خانه‌های تیمی کشف شده است

خبرگزاری فارس: فرمانده سپاه سیدالشهدای استان تهران گفت: برای خنثی کردن تلاش عقبه فتنه‌ای که در خانه‌های تیمی کشف شد و ارتباطی که از آنها با بیرون مرزها و صهیونیست‌ها عیان شد، قریب به 300 نفر از جان‌برکفان بسیجی به شدت زخمی شدند.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سردار پاسدار علی فضلی فرمانده سپاه سیدالشهدای استان تهران عصر امروز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران، در خصوص وقایع اخیر اظهار داشت: ما نوکر مردم هستیم و به این خدمت خودمان افتخار می‌کنیم و مردم مطمئن باشند فرزندان آنها در سپاه و بسیج و نیروی انتظامی از هیچ تلاشی برای تأمین امنیت آنان فروگذار نخواهند کرد.
فضلی خطاب به عوامل مخل امنیت عمومی و عناصر اصلی پشت صحنه آشوب‌های اخیر هشدار داد: مراقت رفتارهای خودتان باشید و به گونه‌ای عمل نکنید که بیش از این باعث تلخ شدن کام ملت و شیرینی ذائقه دشمنان اسلام و انقلاب شوید.
وی افزود: مردم با امام (ره) و رهبری پیمان بسته‌اند که در هر مقطعی از تاریخ انقلاب و کشور که دشمنان به فتنه‌انگیزی بپردازند با آنان به شدت برخورد کنند و با کور کردن چشم فتنه بساط آنان را برچینند.
فرمانده سپاه سیدالشهدای استان تهران با تأکید بر اینکه تن دادن به قانون و تسلیم شدن در برابر اراده و خواست ملت ایران تنها نسخه‌ای است که می‌تواند در شرایط فعلی باعث نجات فریب‌خوردگان و پیاده نظام استکبار جهانی گردد، اضافه کرد: لذا ما به آنها توصیه می‌کنیم تا دیر نشده به دامان پرمهر و عطوفت نظام اسلامی و ملت بزرگوار ایران بازگردند و بیش از این خود را بازیچه دست آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی نسازند. ادامه مطلب...

نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سلمان ( پنج شنبه 88/4/4 :: ساعت 11:42 صبح )


»» لیلةالرغائب؛ شب تکرارناپذیر سال

توشه‌ای از ماه امیدواری
لیلةالرغائب؛‌ شب تکرارناپذیر سال

خبرگزاری فارس: امروز مصادف است با دوم ماه رجب است و نخستین پنجشنبه این ماه نیز شب بسیار مهم و نورانی لیلةالرغائب خوانده می‌شود که اعمال و نماز ویژه‌ای دارد و به دلیل فضیلت‌های آن، شبی است که در سال تکرار نمی‌شود.


به گزارش گروه آئین و اندیشه فارس، از پیامبر اکبر (ص) روایت شده است که فرمودند: ‌از اولین شب جمعه در ماه رجب غافل نشوید، زیرا شبی است که فرشتگان آن را «لیلة‌الرغائب» می‌نامند. این نامگذاری به این جهت است که هنگامی که یک سوم از شب گذشت، هیچ فرشته‌ای در آسمان‌ها و زمین نمی‌ماند، مگر اینکه در کعبه و اطراف آن جمع می‌شوند. آنگاه خداوند به طور غیرمنتظره ای بر آنان وارد شده و می‌فرماید: ای فرشتگانم! هرچه می‌خواهید از من درخواست کنید. فرشتگان عرض می‌کنند: حاجت ما این است که از روزه‌داران رجب درگذری. خداوند می‌فرماید: این کار را انجام دادم. بهتر است کسی که این حدیث را می‌شنود در این شب، زیاد بر فرشتگان صلوات فرستاده تا تکلیفی را که آیه تحیت به عهده ما گذاشته به اندازه توانایی انجام داده باشد. سپس رسول خدا (ص) فرمودند: روز پنجشنبه، اول رجب را روزه گرفته و سپس بین نماز مغرب و عشا 12 رکعت نماز به جا آورده و به ترتیب زیر نماز بخوانید.
الف) در هر رکعت بعد از حمد 3 مرتبه سوره قدر و 12 مرتبه سوره اخلاص.
ب) بعد از نمازها 100 مرتبه بگوید: اَللّهمَ صَلَ عَلی مُحَمَدِ النَبِی الْاُمَیِ وَ آلِه
ج) پس سجده کنید و 70 مرتبه بگویید: سُبُوحُ قُدُوسُ رَبُ الْمُلائِکَةِ وَ الرُوحِ. سپس از سجده برخیزد و بگوید: رَبَ اغْفِرُ وَارْحَمْ وَ تَجاوَزْ عَما تَعْلَمُ اِنَکَ اَنْتَ الْعَلِیُ الْعَظیمُ.
د) بار دیگر به سجده بروید و 70 مرتبه بگویید: سُبُوحُ قُدُوسُ رَبُ الْمَلآئِکَةِ وَ الرُوحِ و در خاتمه نیازمندی‌های خویش را از خداوند طلب کنید.
سپس رسول خدا فرمودند: قسم به کسی که جانم در دست اوست، هیچ بنده‌ای از بندگان خدا این نماز را به جا نمی‌آورد، مگر اینکه خداوند گناهان او را می‌بخشد؛ گرچه گناهان او مثل کف دریا و به عدد شن و به وزن کوه‌ها و به عدد برگ‌های درختان باشد و روز قیامت 700 نفر از خویشان خود را که همگی سزاوار آتش باشند، شفاعت می‌کند. و در شب اول قبر، خداوند ثواب آن را به بهترین صورت با روی گشاده و خندان و زبان فصیح برای او می‌فرستد که می‌گوید: ای محبوب من! مژده بده؛ از هر سختی نجات پیدا کردی. می‌پرسد: تو کیستی؟ رویی بهتر از روی تو ندیده و بویی به خوشبویی تو مشامم نرسیده. جواب می‌دهد: ای محبوب من! من ثواب آن نمازی هستم که در فلان شب، فلان منطقه، فلان ماه و فلان سال به جا آوردی؛ امشب آمده‌ام تا حقت را ادا کرده، مونس تنهایی تو بوده و وحشتت را از بین ببرم و زمانی که در شیپور دمیده شود، در عرصه قیامت بر سرت سایه افکنم و تو هرگز هیچ خیری را از جانب مولایت از دست نخواهی داد.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سلمان ( پنج شنبه 88/4/4 :: ساعت 11:40 صبح )

   1   2   3      >

>> بازدید امروز: 17
>> بازدید دیروز: 17
>> مجموع بازدیدها: 156007
» درباره من

کجایند مردان بی ادعا؟
سلمان
نوکر و خادم شهــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــداء

» پیوندهای روزانه

[232]
بسیجی شهید محمد عبدی [281]
کجایند مردان بی ادعا؟ [252]
[183]
[آرشیو(4)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
کجایند مردان بی ادعا؟[183] .
» آرشیو مطالب
خرداد ماه 1387
اردیبهشت ماه 1387
فروردین ماه 1387
اسفند ماه 1386
بهمن ماه 1386
دی ماه 1386
آذر ماه 1386
آبان ماه 1386
مهر ماه 1386
شهریور ماه 1386
مرداد ماه 1386
تیر ماه 1386
اردیبهشت ماه 1386
فروردین ماه 1386
بهمن ماه 1385
دی ماه 1385
آدر ماه 1385
تیر ماه 1387
تیر ماه 1387
مردادماه 1387
شهریور ماه1387
مهر ماه 1387
خرداد ماه 1388
البرادعی:کاملا تحت تأثیر شخصیت آیت الله خامنه ای قرار گرفتم
مرداد ماه 1388
فروردین 1389

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
شب و تنهایی عشق
یادداشتها و برداشتها
بندیر
فطرس
نور
پنجره چهارمی ها
Manna
دانلود download امپراطور دریا بازی موبایل نرم افزار کرک کد لینک
شهدای استان خراسان
گلی از بهشت
تبادل لینک وافزایش بازدید
دست نوشته
((( ب ا ح ا ل ه)))
خط بارون
آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام
دوزخیان زمین
اس ام اس طنز بدو بیا بخون
همیشه منتظرت هستم ، ای عدل وعده داده شده...
عاشق دلباخته
یا زهرا(س)
ESPERANCE
غریب روزگار یوسف زهرا
حـــکــمـــت آ بــــاد
راهنما
افرایش صدای گوشی+راه کسب درآمد از اینترنت+عکس بازیگران خانم خارج
همه چیز...
یا زهرا (س) مدد
صعصعه
● باد صبا ●
اموزش . ترفند . مقاله . نرم افزار
باران
دل ها تنها به یاد خدا آرام می گیرد
عشق بی همتا
Media Center
عمومی
یادداشت های یه آسمونی
بیاوببین...!‏
امیر
تا پرواز....
عهد ولایت
شادی(زمزمه های دلتنگی)
زندگی چیزی نیست که لب طاقچه عادت از یاد من و تو برود
بروز ترین و بزرگترین و بهترین مرجع رپ فارسی
ترفندهای کامپیوتر
MAKHo0oF gr0ups
داستان و راه های توحید جویان بزرگ
نـو ر و ز
شهید ابراهیم کشاورز
آسمان آفتابی
وبلاگ رسمی امپراطور دریا
ღღღعاشقونهღღღ
اس ام اس و مطالب طنز و عکس‏های متحرک
خدای که به ما لبخند میزد
خورشید بی غروب
دوست دارم تو تنها ارزویم باشی
سلمان
شهید محمد عبدی
فریاد دل
ساجدین
جستجوگران نور
کوثر
راویان نور
کلوب
دکتر احمدی نژاد
تبیان
شاهد
عکس
امام خمینی
ایراپیک
ایرایپک 1
گلخانه
وبگذار
بانک صوت وفیلم
آرماگدون
نخلستان
حاج حمید
کانون وبلاگ نویسان مذهبی
3 نقطه
شیعیان
صلوات
شبکه اول
حسینیه
شهید آوینی
همبلاگی
مرکز دانلود نوحه ایران
زیباترین وبلاگهای روز
امتداد
آفتاب
خبرگزاری فارس
امام حسین
مرحوم آغاسی
بچه های اهل قلم
پارس قرآن
لبیک
پشتیبان شبکه
آپلود تصاویر
یاسین
حامیان دکتر احمدی نژاد
دولت عشق

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» موسیقی وبلاگ

» طراح قالب